П’ЯТЬ ПОРАД ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ РОБИТИ ХОРОШІ «РАПТОВІ» ФОТОГРАФІЇ

Кращі фотографії виходять в моменти природних, непостановочных дій. Спонтанність і щирість роблять знімки унікальними і живими. Чарівна напівусмішка на обличчі людини, яка не знає, що його фотографують, часом красивіше, ніж мільйон ідеально отрепетированных поз і виразів обличчя. Природні, спонтанні знімки — це справжнє мистецтво, і багато автори прагнуть його освоїти. РАПТОВІ ФОТОГРАФІЇ.

photo by Lia Mstislavskayaby Lia Mstislavskaya

Енді Гамільтон (©Andy Hamilton), весільний фотограф з канадського міста Саскатун, на собі відчув, як важко даються «легкі» знімки. Автор, нагороджений призами за незвичайний підхід до творчості, отримує замовлення з Австралії, Саудівської Аравії, рідної Канади та багатьох інших країн, пропагує інноваційний погляд на фотомистецтво. В його знімках пристрасть і почуття моменту поєднуються з технічною точністю та композиційної бездоганністю. Енді підготував кілька порад для тих, хто хоче навчитися робити спонтанні знімки.

Що таке спонтанна, або раптова, фотографія?

Спонтанними називають фото, модель на яких не усвідомлює, що її знімають. Людина в кадрі поглинений яким-небудь дією, думками, він посміхається, читає або просто йде по вулиці. Постановкою домогтися потрібного ефекту спонтанності неможливо, і фотографу доводиться працювати в умовах повної непередбачуваності.

Як правило, така робота складніше, ніж зйомка «з підготовкою» і вимагає від фотографа серйозного рівня майстерності. Тільки вмілий автор з «натренованим» поглядом зможе зробити вдалий кадр. Щоб навчитися знімати під «раптової» техніці на весіллях, фестивалях, масових заходах, дотримуйтесь порад Енді.

Намагайтеся не використовувати спалах

Спонтанні знімки краще всього виходять, якщо модель взагалі не знає, що її фотографують. Якщо ви не використовуєте спалах, у вас менше небезпеки «бути виявленим». Щоб мінімізувати негативні ефекти від низької освітленості, експериментуйте з налаштуваннями камери. Важливо, щоб знімок вийшов настільки природним, наскільки це взагалі можливо — в цьому сенс спонтанних фото.

photo by Massimo Giachettiby Massimo Giachetti

Шукайте підходяще місце

Досвідченість фотографа проявляється, зокрема, в його вмінні вибрати правильний ракурс і точку для зйомки. Знайдіть місце, яке дасть вам переваги — особливу обстановку, оточення, вигідну позицію моделі. Можна урізноманітнити сюжет — наприклад, якщо об’єкт на передньому плані буде не в фокусі, ви сфотографуєте головна дійова особа з-за чийогось плеча і так далі.

photo by Leniel Velazquezby Leniel Velazquez

Пам’ятайте про динаміку та композиції

Найважливіший момент при спонтанній фотографії — непостановочность. Модель не повинна справляти враження що позує, яка знає, що її знімають. Для створення «ефекту підглядання» часто використовують динаміку. Знімаючи активно рухаються, ви створите потрібний настрій. Якщо змусити об’єкт рухатися неможливо — наприклад, при комерційній зйомці потрібну роль відіграє композиція. Змініть кут, з якого знімаєте (присядьте, ляжте на підлогу) і знімок стане більш природним і нетривіальним.

photo by Brett Goldsmithby Brett Goldsmith

Використовуйте режим безперервної зйомки

Неможливо передбачити, коли настане найкращий момент натискання кнопки затвора. До того ж, завжди є небезпека, що модель виявиться не в фокусі, а фото буде розмитим. Зменшити ризики допомагає використання режиму безперервної зйомки. Зробіть швидку серію фотографій, щоб мати можливість вибрати саму легку, спонтанну і емоційну. Безперервний режим сильно підвищує ваші шанси на успіх, особливо, якщо досвіду спонтанної зйомки у вас мало.

Візьміть з собою телеоб’єктив

Телевик дозволяє знімати зі значної відстані, зберігаючи високу якість фотографії навіть на крупних планах. Чим далі від моделі варто фотограф, тим менше небезпеки, що вона помітить його присутність і спрямовану на неї камеру. З телеоб’єктивами можна робити вражаючі спонтанні фото, а також вибудовувати ефектні складні композиції, користуючись великою відстанню.

photo by Adam Kokotby Adam Kokot

Бонусна рекомендація: терпіння — ключ до успіху

Спонтанні фото важко створювати — якість кадру залежить від дуже великої кількості факторів. Фотографу, якому подобається раптово-емоційний жанр, важливо навчитися терпінню. Щоб зробити незабутній знімок доведеться чекати, весь час залишаючись напоготові. Не має значення, скільки часу ви витратили, якщо результатом праці став унікальний момент щирих почуттів і досконалої природності, спійманий камерою.

photo by Andy Hamiltonby Andy Hamilton

ВІДЕОКАНАЛ ФОТОГОРА