Стрипбокс — один з найуніверсальніших інструментів в арсеналі студійних фотографів. Це унікальна насадка, дає одночасно м’який і жорсткий світ. Такий ефект дозволяє створювати вражаючі портрети і дозволяє знімати на бликующих поверхнях предмети з виділенням їх форми красивими яскравими контурами. НАВІЩО ПОТРІБЕН СТРИПБОКС?

Давайте розберемо основні прийоми при створенні фешн-портретів та іміджевої предметної фотографії з використанням стрипбоксов.

Портрет

Основна задача в постановці світла при портретній зйомці — це виділення скул моделі при створенні рівного безтіньового освітлення на обличчі. Звичайним софтбоксом це зробити неможливо, так як він повністю охоплює обличчя моделі, прибирає тіні з вилиць. Однак, стрипбокс для цих цілей цілком застосовний. Якщо повісити модифікатор вздовж напрямку погляду моделі, над її головою (див. Схема №1), то його довжина дозволить повністю прибрати тіні під очима і від носа, але при цьому вилиці залишаться в затіненні так як стрипбокс занадто вузький, щоб висвітлити їх.

Схема №1Схема №1

Як ми бачимо вийшли прекрасні знімки всього лише з одним джерелом світла, при цьому максимально виділені вилиці моделі і добре опрацьована шкіра обличчя. Звичайно можливі різні ракурси і додавання додаткових заповнюють і моделюючих джерел світла, щоб створити більш об’ємне зображення. Думаю, тепер ефективність використання стрипбокса як малює джерела світла в жіночому портреті для вас стала очевидна.

Навіщо потрібен стрипбокс і які види стрипбоксов бувають?  Навіщо потрібен стрипбокс і які види стрипбоксов бувають?

Другий варіант використання стрипбоксов в портретній зйомці — це створення світлового порталу перед обличчям моделі за допомогою двох спрямованих один в одного стрипбоксов (див. Схема №2). Потрібно поставити перед моделлю два стрипбокса і попросити її наблизитися до них. Як тільки ви побачите, що її обличчя поринуло в імпровізовану світлову ванну, можна натискати на спуск.

Плюси такого підходу очевидні: освітлено тільки обличчя і груди моделі, її вилиці і контур фігури залишаться в тіні. Така схема світла стрункий модель і робить кадр особливо ефектним, повністю заповнюються всі небажані тіні під носом і очима, добре освітлюється шкіра моделі.

Схема №2Схема №2

У свій час журнал EXVAER випустив цілу серію журналів зі знімками на обкладинці, виконаними саме за цією схемою освітлення. До речі, такий світ прекрасно підходить не тільки до жіночих, але і до чоловічих портретах.

Навіщо потрібен стрипбокс і які види стрипбоксов бувають?  Навіщо потрібен стрипбокс і які види стрипбоксов бувають?

Стрипбокс предметної фотографії

Найскладніше для фотографа, який займається предметкой — це зйомка глянцевих виробів: скло, пластик, полірований метал. Як же в такому разі фотографу можна отримати красиві відблиски на таких складних поверхнях? Не просто якісь точки або гуртки, а красиві витягнуті контури, обводящие і підкреслюють сам абрис об’єкта зйомки.

Для створення такого світлового малюнка досить розташувати за об’єктом зйомки необхідну кількість витягнутих джерел світла і просто зловити відблиски від них на його поверхні. І тут як не можна краще підійдуть стрипбоксы – саме вони створять красиві лінії контуру (див. Схема №3).

Схема №3Схема №3

Навіщо потрібен стрипбокс і які види стрипбоксов бувають?   Навіщо потрібен стрипбокс і які види стрипбоксов бувають?

Рівномірно освітлений фон в предметній і портретної фотографії

Дуже часто і в предметній, і в портретній фотографії потрібно рівномірно освітлений фон як кольорового, так і білий. Його дуже просто отримати, якщо розмістити поряд з фоном пару великих стрипбоксов, як показано на схемі (див. Схему №4). Ось тут практикуючий фотограф з прикрістю з’ясує, що між недорогими стрипбоксами нонейм і дорогими фірмовими стрипбоксами є величезна різниця.

Схема №4Схема №4

Справа в тому, що фізично висвітлити довгу насадку одним джерелом світла досить проблематично. У звичайних недорогих конструкціях краю насадки висвітлені набагато слабкіше, і в результаті виходить нерівномірно освітлений фон. Що ж робити, якщо бюджетом не передбачені великі витрати на модифікатори світла?

В якості альтернативи варто розглянути продукцію бренду Fotokvant, яка розроблена спільно з технічними експертами. Особливо стрипбоксы Fotokvant актуальні для роботи з моноблоками Profoto D1 і B1 у яких передній рефлектор закрито плоским склом і видає дуже вузьконаправлений потік світла, більше підходить для роботи з парасолями.

Fotokvant SBE-30160BW стрипбокс 30х160 см серії Evenly незвичайної конструкції, його розсіюють поверхні мають складний покрій і виготовлені з різних за властивостями матеріалів. Завдяки цій попередньо розрахованої конструкції і застосованим матеріалам стрипбоксы серії Evenly дають феноменальну рівномірність освітлення робочої поверхні – перепад на всій протяжності зовнішнього розсіювача, за заявою фахівців з студійного обладнання, не перевищує 0,3 ступені експозиції. Це рекордний показник навіть для фірмових стрипбоксов цього популярного розміру, а вони вельми недешеві.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам у майбутніх зйомках, а найголовніше дозволить значно заощадити при придбанні якісного студійного обладнання.

Ілля Лук’яновпрофесійний фотограф, викладач, автор курсів з композиції, пейзажної і портретної фотографії, експерт з студійного осветительному обладнанню проекту HENSEL-EXPERT